Navštívte naše predajne v OC Korzo v Bratislave alebo v OC Domino v Trnave.

Navštívte naše predajne v OC Korzo v Bratislave alebo v OC Domino v Trnave.

Navštívte naše predajne v OC Korzo v Bratislave alebo v OC Domino v Trnave.

BAMBU'

Bambus je najrýchlejšie rastúca rastlina na svete a tiež jedna z najekologickejších surovín pre výrobu rôznych predmetov, ktoré sa čoraz častejšie objavujú v našom okolí. Jeho stále väčšia populárnosť je samozrejme spojená s jeho prirodzenosťou, čo bolo hlavnou inšpiráciou pre talianskych dizajnérov, ktorí sa zaoberali navrhovaním látky BAMBU'.

BAMBU' je látka zložená z jednoduchých vlákien s hlbokou a hrubou väzbou. Jej strohá a asymetrická forma sa jednoznačne spája s plátenou väzbou látok zhotovených s prírodných surovín. V skutočnosti je však vyrobená zo 100% vysoko kvalitného polyesteru. BAMBU' je látka určená pre zákazníkov, ktorí hľadajú látku s prírodným a pekným vzhľadom, ale aj s technickými parametrami syntetických látok.

Toto je veľmi dôležitá záležitosť, ktorá sa týka nielen životnosti výrobku, ale aj jednoduchosti jeho údržby. V prípade BAMBU' sa jedná o svojrázneho hybrida, ktorá spája vlastnosti doteraz nevídané v prípade jednej látky. Z jedná strany prírodný vzhľad, mäkkosť a príjemný dotyk, z druhej strany pokročilá technológia, bezproblémové užívanie a veľmi vysoké technické parametre. 

Dodatočnou vlastnosťou je použitie novátorskej technológie vypracovanej v laboratóriách ITALVELLUTI, ktorá ochraňuje látky proti vzniku škvŕn, tzn. Zero Spot Systém. Táto technológia spôsobuje, že látka je mimoriadne odolná proti vznikom mokrých a suchých zašpinení. Skvelé vlastnosti BAMBU' dopĺňa široký výber farieb, ktoré spájajú prírodné a pokojné farby so smelými a modernými odtieňmi.

Toto spôsobuje neobmedzené možnosti kompozícií a využitie nábytku v rôznych interiéroch.

 

Ďaľšie informácie

Na stiahnutie

name Technický list BAMBU´01.09.2014 - 136.2 KB
Technické údaje
PoužitiePoťahová látka
Druh látkyZ PRIAMYCH VLÁKIEN
Kompozícia vlákienUMELÉ (nad 70 % umelých vlákien)
VzorBEZ DEZÉNU
Gramáž378 gr/mtb
Šírka140 cm
Zloženie100% PL
Zkúška pevnosti Martindale50 000
Svetlostálosť farieb (stupnica 1/8)3/4
Odolnosť proti treniu (stupnica 1/5)sucho 4, mokro 3/4
Pilling test (stupnica 1/5)4
Čistenie nepoužívať chlór, žehlenie do 150 °C, jemné chemické čistenie, sušiť v zvislej polohe, neodstreďovať, ručné pranie do 40 °C